Kategoriler
Internet

GittiGidiyor.com satıldı

GittiGidiyor ve eBay

 Şubat 2001’den beri hayatımızda olan ve birçok kullanıcı tarafından gerek ikinci el gerekse sıfır ürünlerin satışının gerçekleştiği GittiGidiyor.com sitesine Amerikalı ünlü alışveriş sitesi eBay ile ortak oldu. Şirketin ne kadarının satıldığı ve ne kadar paraya satıldığı henüz açıklanmadı. Aldıkları para ve ortaklıkları bir yana, bu ortaklığın biz Türk kullanıcılarına fayda getirmesini diliyorum. eBay’den satılan bir ürünü Türkiye’den alacak olabilirsek işte ortaklığın bize faydasını o zaman görmüş oluruz. Umarız bu durum için gerekli engeller aşılır ve eBay’in sitelerinden alışveriş yapar duruma geliriz.

Bu konu ile ilgili olarak GittiGidiyor.com sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Sevgili Türkiye,
Sevgili GittiGidiyor Kullanıcıları,
Bugün tarihi bir gün. Sadece bizler için değil, Türk İnternet sektörü için de çok önemli bir dönüm noktası. Dünyanın en büyük haber ajansları tarafından yapılan haberler, bir Türk İnternet markasını, Amerika’dan Çin’e 1 milyar insana duyurdu. Biz de sizlere bu haberi vermenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu eBay, GittiGidiyor’a ortak oldu!

Bu ortaklıkla, global bir internet markası tarihte ilk kez bir Türk şirketiyle işbirliği içine girdi.

eBay’in GittiGidiyor’a ve Türkiye’ye olan güveninin, dünyanın diğer büyük internet şirketlerinin de sektörümüze ve ülkemize yatırım kararlarını hızlandıracağına inanıyoruz.

Bugüne kadar çeşitli ülkelerde satın alımlar ve ortaklıklar gerçekleştiren eBay ile yaptığımız ortaklık sayesinde, Türkiye’nin gelişmekte olan piyasalara has özellikleri ve GittiGidiyor’un eBay’den farklı alışveriş mekanizmasını dünyadaki benzer pazarlarla paylaşabilme fırsatını yakalıyoruz. Dahası, eBay, GittiGidiyor sayesinde, 36 ülkede edindiği bilgisi ve tecrübesini Türk internet sektörüne aktaracak.

Sektörümüzün gelişimine 7 yıldır aralıksız geceli gündüzlü çalışarak maksimum desteği vermeye çalıştık. Beş kişi olarak çıktığımız bu yolda, bugün 80’i aşan çalışma arkadaşlarımızla ilk günkü heyecanı taşıyoruz.

Heyecanımızın kaynağı, her ay GittiGidiyor’u ziyaret eden 4,5 milyona ulaşmış siz değerli kullanıcılarımızın bize olan güveni ve desteğidir. Bu güven ve destek, dünyanın Türk internetine bakışını değiştirdi. Geldiğimiz nokta bizim kadar sizin de başarınız.

GittiGidiyor’u daha iyi noktalara taşıyabilmek ve 50 bini aşkın satıcımıza ve Türk internetine daha fazla kaynak sağlayabilmek için yeni ortağımızla beraber etkin şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Bu ortaklığın, ülkemiz için, GittiGidiyor için ve siz değerli kullanıcılarımız için hayırlı olması dileğiyle.

Saygılarımızla,

Kurucu Ortaklar & İcra Kurulu

Satışla ilgili basın bülteni ise şunları içeriyor.

eBay yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret platformlarından GittiGidiyor.com’a azınlık hissedarı olarak ortak olduğunu bildirdi. eBay ile gerçekleştirilen stratejik ortaklık ve işbirliği sayesinde, GittiGidiyor kullanıcıları daha geniş bir yelpazede e-ticaret ürün ve hizmetlerinden faydalanabilecekler.

Toplam nüfusunun yaklaşık dörtte birine denk gelen 17 milyon internet kullanıcısı ve sanal alışverişe büyük ilgi duyan tüketicileriyle, Türk e-ticaret sektörü eBay açısından cazip bir pazar konumunda. Gerçekleştirilen yatırım ile Türkiye, eBay’in faaliyet gösterdiği 37. ülke oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan GittiGidiyor’un yönetici ortaklarından Tolga Kabataş “Bu ortaklık ve ilişki, GittiGidiyor kullanıcıları ve Türk e-ticaret sektörü açısından tarihi bir gelişmedir. Türk tüketicilerine en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla eBay ile ortaklık yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

eBay adına açıklama yapan Uluslararası Piyasalar Başkanı Lorrie Norrington ise, “GittiGidiyor Türkiye’de güçlü bir marka ve varlık oluşturmuş durumda.GittiGidiyor Geliştirdiği iş modeli ve kullanıcılarına yaklaşımı ile eBay’in ticaret platformuna üstün katkı sağlayacaktır” dedi.

Taraflar arasında yapılan anlaşmanın detayları açıklanmazken, eBay’i temsilen GittiGidiyor Yönetim Kuruluna eBay Almanya Direktörü Sina Afra’nın katılacağı bildirildi. 

GittiGidiyor Hakkında

Şubat 2001 yılında  yayına başlayan GittiGidiyor, 1.2 milyon kayıtlı üyesi, 360.000 günlük, 4.0 milyon aylık tekil ziyaretçisi ve 500.000’e yakın günlük satış fırsatlarıyla Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezidir. 2001 yılında Güvenli Ticaret ödeme sisteminin geliştirerek, Türkiye’de bireyler arası doğrudan ticaret alışkanlığının başlamasını sağlayan GittiGidiyor, kurulduğu günden bu yana 2.5 milyonun üzerinde satış işleminin gerçekleşmesini sağlamıştır.

eBay Inc. Hakkında

1995 yılında kurulan eBay’in her gün dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanı bir araya getiriyor ve beraberce yeni iş fırsatları geliştimelerini sağlıyor. eBay bütün bunları, kullanıcıların tercihi global platformları, ödeme sistemlerini ve iletişim araçlarını sunarak gerçekleştiriyor. Kurulduğu günden bu yana Şirket; eBay, PayPal, Skype, Shopping.com, Kijiji, Gumtree benzeri dünyanın en güçlü markalarından bünyesinde barındırıyor. eBay’in şirket merkezi San Jose, Kalifornia’da.

Yazar Selçuk Şenol

Web Developer,  Fanboy, GS http://bit.ly/sshakkimda

“GittiGidiyor.com satıldı” için 3 yanıt

ebaya 1995 yılından beri üyeyim gg ebayın tırnağı olamayacağı gibi hizmetin sonucunu bir türk gibi görse ebayda bu şirkete ortak olmaz aralarında güven ve kalitede uçurumlar var. bu sitede yapılan haksız uygulamalar ve yüksek listeleme ve kesintiler sonucu bu siteyi bıraktım artık buradan satış yapmayacağım. sömürü düzenine son. yaşasın ücretsiz listeleme ve insanlararası güven…

Bir Cevap Yazın