Kategoriler
Macworld

Yan ürünler artık hayal değil…

Dergimizi uzun yıllardır takip edenler bilirler… Kendi içeriğimizin yanında yurt dışı içeriğini de zaman zaman okuyucularımıza sunuyoruz. Türkiye’de bulunmamasına rağmen bir ürün hakkındaki bilgileri de dergide yazıyoruz. Elimizdeki kaynak Macworld Amerika baskısı… Amerika’daki editör arkadaşlarımız bizlerden daha şanslılar. Teknoloji konusundaki artıları tabii ki yaptıkları işe de yansıyor.

Biz de bu editör arkadaşlarımızın ellerine geçmiş olan, inceledikleri ürünleri dergimizde sizlerle paylaşıyoruz. Biliyoruz ki bu ürün Türkiye’ye oldukça uzun bir zaman sonra gelecek -ya da hiç gelmeyecek-, bizim okuyucumuz bu ürünü beğenirse Türkiye’ye gelirse çok geç sahip olabilecek. Ancak biz yine de bu ürünleri okuyucularımızla tanıştırmaktan geri kalmıyoruz. Türkiye’de olan biten, satılan ürünlerin yanında, yurt dışında da neler olduğunu öğrenmek onların en doğal hakkı.

Bundan birkaç sene önce iPod ile ilgili bir aksesuarı dergide tanıtmak için kendi içimizde iki kere tartışıyorduk. Türkiye’de olmayan bu ürünü acaba dergiye yazmalı mıydık? Vardığımız sonuç; bir gün bu ürün Türkiye’de satılmaya başlarsa, bu bilgiye sahip olan okuyucumuz ürün hakkında rahatlıkla yorum yapabilecekti ve bu bizim sayemizde olacaktı.

Ancak geçen zamanla birlikte bu durumda da değişiklik oldu. Dergimizden ürünlerin haberlerini, incelemelerini okuyan okurlarımız beğendikleri ürünlere haliyle sahip olmak istiyorlardı. O zamanlar bunlara sahip olmak çok zor da olsa şimdilerde beğendiğiniz bir ürüne çok daha çabuk sahip olabiliyorsunuz. Birçok Mac dostu bu ürünleri artık Türkiye’ye getirerek doğrudan satışını gerçekleştiriyor. Her ne kadar; yurt dışında satılan fiyatından biraz pahalı da olsa, bu tür ürünlere sahip olabilmek gerçekten güzel… Bir başka çözüm ise eBay gibi, açık artırma sitesinden ürüne sahip olmak. Yurt dışında bir tanıdığınız yoksa ya da olsa bile yakın bir zamanda ülkemize gelmiyorsa, bu türlü sitelerden almak istediğiniz ürünler için ürünü satan kişiyle önceden görüşüp ülkemize ürünü gönderip göndermeyeceğini sorabilirsiniz. Tabii kargo masrafının cepten gideceğini unutmamak gerekiyor.

Bu yöntemle birçok ürün alan okurlarımız, dostlarımız var. Ancak bu olay artık geride kaldı. Elmasepeti.com sitesi birçok Mac ürünü ve yan ürünü ülkemizde satıyor. Web sitesi üzerinden satış işlemine tek başına başlayan Umut, şimdilerde işleri biraz daha büyüttü. İstanbul ve Ankara’daki konsept mağazaları, satılan ürünleri yakından görmek isteyenler tarafından ziyaret edilebiliyor. İstanbul’daki mağaza Nişantaşı’nda, Ankara’daki ise Karum İş Merkezinde yer alıyor. Mağazalar ve ürünler hakkında detaylı bilgiyi www.elmasepeti.com adresinden edinebilirsiniz.

Mac ürünleri ve aksesuarları satan bir başka online mağaza da Beyza Cases. Dergimizde daha önceleri yer alan ve ara ara da olsa yazdığımız iPod kılıflarını bu sitede bulabiliyorsunuz. Ya da Amerika’daki editör arkadaşlarımızın sürekli olarak yazılarında bahsettiği ve iPod, Apple monitörlerini temizlemek için kullanılan iKlear ürünü burada satılıyor. Sadece Apple kullanıcıları için değil, kullandığı cihazları temizlemek için ürün arayanlara iKlear önerilir. www.beyza-cases.com sitesini ziyaret etmeniz faydalı olacaktır.

Artık birçok Mac ürününe ulaşmak hayal değil. Önerdiğim sitelerde yer alan ürünleri incelemenizi ve bu siteleri sık sık ziyaret etmeniz faydanıza olacaktır.

Yazar Selçuk Şenol

Web Developer,  Fanboy, GS http://bit.ly/sshakkimda

“Yan ürünler artık hayal değil…” için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın